Przepisy » Mięsa

Gęś nadziewana kaszą

1 Gęś

2 dkg suszonych grzybów

20 dkg włoszczyzny

20 dkg kaszy

2 jaja

5 dkg cebuli

2 jaja

3 łyżki posiekanej naci pietruszki

sól, majeranek, piepsz

 

Skórę i mięso gęsi oddzielić od kości: odciąć szyję i skrzydła w drugim stawie, pozostałe przy tuszce kości skrzydeł oraz nóg wyłamać ze stawów i usunąć, nie rozcinając mięsa, rozciąć skórę wzdłuż grzbietu od szyi do kupra i oddzielić ją od kości wraz z mięsem; szkielet usunąć. Tłuszcz oddzielić, pokrajać i stopić. Skórę wraz z mięsem natrzeć majerankiem i osolić.
Przygotować nadzienie: z podrobów i kości gęsi oraz z suszonych grzybów i włoszczyzny ugotować wywar, osolić i odcedzić. Podroby i grzyby drobno pokrajać, włoszczyznę i kości usunąć. Kaszę zatrzeć białkiem, obsuszyć, zalać wrzącym wywarem, ugotować na sypko i ostudzić. Cebulę pokrajać w drobną kostkę i usmażyć na gęsim tłuszczu na złoty kolor, a gdy ostygnie - utrzeć z żółtkami. Do kaszy dodać pokrajane podroby, grzyby, cebulę utartą z żółtkami oraz nać pietruszki, wymieszać dokładnie i przyprawić solą i pieprzem. Z pozostałego białka ubić pianę, dodać do kaszy i lekko wymieszać.
Nadzienie włożyć do tuszki, zaszyć, uformować, ułożyć w naczyniu do pieczenia i umieścić w nagrzanym piekarniku. Piec skrapiając wodą i gęsim tłuszczem.
Podawać na gorąco z ziemniakami i surówką z czerwonej kapusty.Dodano: 11-11-2013
Odsłon: 1976
Obecna ocena: 3, głosów: 4
Oceń zasób:
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Konto


Login:

Hasło:


Nowe konto

Nasze serwisy


Aktualności · Gry · Ogłoszenia · Ciekawe miejsca · Regulacje · Forum · Tapety · Fotka · Katalog firm · Ta strona używa Cookies (Ciasteczka), dowiedz się więcej klik · Kontakt

Nawigacja

Nasza społeczność